Kapadokya’da ”Online Turizm” zamanı

KAPTİD Yönetim Kurulu Başkanı Tok: ”Dünya da online rezervasyonların oranlarında da çok büyük artışlar gözleniyor” dedi

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği ( KAPTİD( ve TRS Online Rezervation Sistemleri işbirliğinde Kapadokya konaklama turizmi için ‘’Online turizm’’ adı altında bir bilgilendirme semineri düzenlendi. Göreme Tourist Otel’de yapılan seminere Kapadokya yöresinde konaklama sektöründeki yatırımcı ve işletmeciler katıldı.

KAPTİD Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Tok, dünya da online rezervasyonların oranlarında da çok büyük artışların gözlendiğini belirterek, ‘’2004 yılında %15 olan pay, 2009’da %34’e çıkmış. 2010 yılı sonunda %36 olan payın ise 2013 yılında %50 olması planlanıyor’’ dedi. Tok, şöyle konuştu:

‘’Türkiye için de durum farklı değil. Büyük tur operatörleri dahil tüm turizm şirketleri online ortamda var olmaya çalışıyor. Online satışların payı her ne kadar dünyadaki kadar olmasa da oldukça önemli bir yere sahip ve her geçen gün artıyor. Turkeyf(TRS), Dünya çapında toplamda 650,000 Seyahat Acentesinde ve 150 Online otel portalında otelleri satıyor.

TRS |Turkeyf Rezervasyon Sistemleri, otellere masrafsız, karlı, web-bazlı otel ve turizm teknolojileri sunuyor. Otelcilerin çok yakından tanıdığı, otel satışı ve otel yazılımları konusunda tecrübeli bir firma. Münferit otellere ve zincir otellere satışlarını arttırmaya ve online satış kanallarının verimini en üst seviyeye taşımaya yarayan otel ve turizm teknolojileri sunuyor. TRS yetkililerine kapodokya konaklama turizmi için yaptıkları bu bilgilendirme toplantısı için teşekkür ederiz.”

TRS |Turkeyf Rezervasyon Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Oral Yiğitkuş da, “Kapadokya da büyük oranda eksikliğini gördüğümüz online satışlar konusunda bizde burada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Oteller hedeflemiş oldukları senelik ciroları bizimle yüzde 100 aştılar. Kendi web sitelerindeki satışlarında bir önceki yıla göre yüzde 500 artış sağladığımız başarılı otellerimiz oldu. Biz otellere ürün satmayı değil; cirolarını ve kâr oranlarını yükseltmeyi teklif etmekteyiz’’ dedi. Yiğitkuş, şunları kaydetti:

‘’ Bunu ise web üzerinden yaptığımız Online Marketing, SEO, SEM, Google Optimizasyon ve Adwords çalışmalarına borçluyuz. ‘Niche’ bir çözüm sunuyoruz otellerimize. Otel Rezervasyon Motorumuzun dönüşüm oranı %4,5. Yani otel web sitenizi ziyaret eden her 100 kullanıcıdan 4,5’ i gerçek rezervasyona dönüştürüyor ve konaklatıyoruz. İşte bu şekilde otellerle el ele ciro hedeflerimizi çok rahatlıkla aşıyoruz. Online Rezervasyon Sistemimiz kullanımı çok basit ve kullanıcı dostudur. Bu da satışlarımız pozitif etkilemektedir.

2012 ‘ de olumlu yönde dikkat çeken pazarlar çoğunlukla Almanya, İngiltere ve Rusya oldu. Otele ve şehire göre bu ülkeler birincilik gösterdi. Özellikle İngiltere ve Almanya’ dan ülkemize gösterilen ilgi çok büyük. İnternet Pazarlama ve Online Satış aktivitelerimiz ile otellerimiz bundan fazlasıyla istifade ediyor. Büyük bir pazar var, ama bir o kadarda büyük rekabet var oteller arasında.”

This entry was posted in Reservation System. Bookmark the permalink.