KAPADOKYA ONLİNE TURİZMİ KONUŞUYOR…

KAPTİD ve TRS Online Rezervation Sistemleri işbirliğinde Göreme Tourist Otel’de konaklama sektörü temsilcileri ve yatırımcıların katıldığı seminerde online pazarı masaya yatırılacak..

07 Şubat 2013 Perşembe – İnternetin Turizm sektörü için en hızlı büyüyen satış kanalı olması nedeniyle KAPTİD ve TRS Online Rezervation Sistemleri işbirliğinde bir seminer düzenliyor. Göreme Tourist Otel’de 07.02.2013 tarihinde (bugün) saat 09.30 da gerçekleşecek olan seminere Kapadokya da konaklama sektöründeki yatırımcı ve işletmecilerin katılması bekleniyor.

KAPTİD Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda Türkiye Otelciler Federasyonu Yönt. Kur. Bşk. Yrd. Ahmet TOK seminerle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Dünya da online rezervasyonların oranlarında da çok büyük artışlar göze batıyor. 2004 yılında yüzde 15 olan pay, 2009’da yüzde 34’e çıkmış. 2010 yılı sonunda yüzde 36 olan pay 2013 yılında yüzde 50 olması planlanıyor.
Türkiye için de durum farklı değil. Büyük tur operatörleri dahil tüm turizm şirketleri online ortamda var olmaya çalışıyor. Online satışların payı her ne kadar dünyadaki kadar olmasa da oldukça önemli bir yere sahip ve her geçen gün artıyor. Turkeyf(TRS), Dünya çapında toplamda 650,000 Seyahat Acentesinde ve 150 Online otel portalında otelleri satıyor.

TRS |Turkeyf Rezervasyon Sistemleri, otellere masrafsız, karlı, web-bazlı otel ve turizm teknolojileri sunuyor. Otelcilerin çok yakından tanıdığı, otel satışı ve otel yazılımları konusunda tecrübeli bir firma. Münferit otellere ve zincir otellere satışlarını arttırmaya ve online satış kanallarının verimini en üst seviyeye taşımaya yarayan otel ve turizm teknolojileri sunuyor. TRS yetkililerine kapodokya konaklama turizmi için yaptıkları bu bilgilendirme toplantısı için teşekkür ederiz. ” dedi

TRS |Turkeyf Rezervasyon Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Oral Yiğitkuş ise turizm sektöründe online pazarının öneminin altını çizerek şunları söyledi:

“Kapadokya da büyük oranda eksikliğini gördüğümüz online satışlar konusunda bizde burada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Oteller hedeflemiş oldukları senelik ciroları bizimle yüzde 100 aştılar. Kendi web sitelerindeki satışlarında bir önceki yıla göre yüzde 500 artış sağladığımız başarılı otellerimiz oldu. Biz otellere ürün satmayı değil; cirolarını ve kar oranlarını yükseltmeyi teklif etmekteyiz. Bunu ise web üzerinden yaptığımız Online Marketing, SEO, SEM, Google Optimizasyon ve Adwords çalışmalarına borçluyuz. ‘Niche’ bir çözüm sunuyoruz otellerimize. Otel Rezervasyon Motorumuzun dönüşüm oranı yüzde 4,5. Yani otel web sitenizi ziyaret eden her 100 kullanıcıdan 4,5′ i gerçek rezervasyona dönüştürüyor ve konaklatıyoruz. İşte bu şekilde otellerle el ele ciro hedeflerimizi çok rahatlıkla aşıyoruz. Online Rezervasyon Sistemimiz kullanımı çok basit ve kullanıcı dostudur. Bu da satışlarımız pozitif etkilemektedir.

2012′ de olumlu yönde dikkat çeken pazarlar çoğunlukla Almanya, İngiltere ve Rusya oldu. Otele ve şehire göre bu ülkeler birincilik gösterdi. Özellikle İngiltere ve Almanya’ dan ülkemize gösterilen ilgi çok büyük. İnternet Pazarlama ve Online Satış aktivitelerimiz ile otellerimiz bundan fazlasıyla istifade ediyor. Büyük bir pazar var, ama bir o kadarda büyük rekabet var oteller arasında. ” dedi.

This entry was posted in Reservation System. Bookmark the permalink.