ROI Manager | Return on Investment Manager

ROI Manager, internet sitenizi ziyaret edenlerin rezervasyon yapma oranlarını görebileceğiniz, internet üzerinden kendi kampanyalarınızı hazırlamalarınıza yardımcı olan bir sistemdir. Adından da anlaşılacağı gibi, ROI Manager (Return on Investment Manager – Yatırım Getirisi Yöneticisi) yaptığınız yatırımın otelinize dönüşümünü ölçer ve size sunar. Başka bir deyişle, ROI Manager, reklama harcadığınız miktarın ne kadarının rezervasyona ve kâra dönüştüğünü gösteren bir programdır.

  • Her reklam kampanyasının ayrı ayrı takibi
  • Hangi reklam kampanyasından ne kadar rezervasyon geldiği bilgisi
  • Reklam sürecinin adım adım gösterimi
  • Pazarlama fırsatlarını anlama kolaylığı
  • Reklam etkinliğini ölçme ve reklam bütçenizi optimize etme
  • Pazarlama giderlerini en iyi şekilde kullanma

Facebook, Twitter ve Google Ads gibi birçok sosyal ağ ve reklam platformu ROI Manager tarafından desteklenmektedir. ROI Manager bu reklam kanalları üzerinden yapmış olduğunuz tanıtımları takip eder ve bu kanalların hangi oranda sitenize ziyaretçi sağladığını gösterir. Ayrıca, bu sistem sayesinde, hangi reklam metodunun otelinizin sitesine ve rezervasyon motoruna ziyaretçi kazandırdığını görmekle beraber, bu ziyaretlerin ne kadarının rezervasyona dönüşmüş olduğunu ve ne kadarlık rezervasyon getirdiğini de görebilirsiniz. Böylece kampanyanız için yaptığınız reklamların (sosyal ağlar ya da reklam platformları gibi) hangi oranda kâra dönüştüğünü istatistiksel verilere dayanarak değerlendirebilir ve bu yolla reklam yapmaya devam etme ya da bu reklam için ayıracağınız bütçe ile ilgili kararları verebilirsiniz.

 

ROI Manager

 

TRS |ROI Manager tüm kampanyaları ve sürece dâhil olan tüm sitelerden gelen rezervasyon ayrıntılarını kayıt altına almanıza yardımcı olur. Böylece reklam sürecinizi ve ne kadarlık rezervasyon getirdiğini adım adım görüntüleyebilirsiniz. TRS |ROI Manager’ın bir başka avantajı, pazarlama için gereken reklam fırsatlarını anlamanıza yardımcı olmasıdır. Aynı zamanda pazarlama giderlerinizi daha verimli kullanarak reklam etkinliğinizi arttırmanızı sağlar.

 

ROI Manager

 

ROI Manager’ı kullanırken, öncelikle, sitenizi ziyaret edenlerin belirli bir kısmına uygulanacak bir Internet kampanyası oluşturabilirsiniz. Kampanyanıza, hangi reklam kanalından kaç tane ziyaretçi ve ne kadarlık rezervasyon geldiğini öğrenmek isterseniz ROI Manager bu konuda size yardımcı olacaktır. Diğer bir deyişle ROI Manager ziyaretçilerinizin bilgilerini veri tabanında tutar, bu sayede hangi reklam metodunuz aracılığıyla ne kadar kişi sitenizi ziyaret etmiş ve rezervasyon yapmış görebilirsiniz.

 

ROI Manager

 

TRS |ROI Manager ile otel web sitenizin veya otelinizin rezervasyon motorunun ziyaretleri günlük ya da saatlik olarak takip edebilir, reklam sürecinin yoğunluğunu ayrıntılı olarak değerlendirebilirsiniz. Bunlara ek olarak, ROI Manager rezervasyon motoru ile entegre edilebilirdir.

 

ROI Manager

 

Google, Facebook ve bunun gibi tüm sosyal paylaşım ve reklam sitelerine yatırdığınız paraların karşılığını alıp alamadığınızı mı merak ediyorsunuz? O zaman TRS |ROI Manager – Return on Investment Manager- tercih etmelisiniz.